štvrtok 30. decembra 2010

Gélové nechty

Hitom dnešnej doby je modeláž gelových nechtov. Využívajúc súčasné technické možnosti môže mať dnes nádherné nechty každé dievča, či žena a to vo veľmi krátkom čase a za relatívne rozumnú cenu. Kvalitné a dobre nasadené gelové nehty sú navyše odolné voči bežnému mechanickému poškodeniu, majú dlhú materiálovú stálosť, vyzerajú prirodzene a sú zdravotne nezávadné.


Samozrejme s gelovými nechtami sa spájajú aj určité riziká. Tak ako pri normálnych nechtoch sa aj gelový môže pri silnom náraze zlomiť alebo prasknúť, gelový nechet môže navyše odpadnúť, alebo sa môže vyskytnúť alergia na použité lepidlo, či samotný materiál nechtu, výnimočne sa môžu prejaviť aj zápaly. Medzi ďalšiu nespornú nevýhodu patrí aj to, že gelové nechty odrastajú spolu s prirodzeným nechtom a treba ich preto po čase vymeniť.

Preto som pre vás pripravila zopár užitočných rád.




1. Pilníkovanie

◦Pilníkujeme ich vždy od kraja ku stredu.

◦Najvhodnejšie pilníky: zafírové pilníky, sklenené, s brusným papierom.

◦Nechty pilníkujeme vždy suché.

◦Nechty nikdy, alebo len veľmi málo strihajte. Strihanie je tiež častou príčinou praskania.




2. Nanášanie tinktúry alebo gélu

◦Prípravok na odstraňovanie kožtičky okolo nechtového lôžka, zhrubnutú kožtičku so zádermi vyhladzuje a zmäkčuje.

◦Tinktúru nanášame vo veľmi tenkej vrstve a potom ju dôkladne vmasírujeme.



3. Zatlačovanie kožtičky

◦Vhodnou pomôckou pre zatlačovanie kožtičky je napríklad palička z ružového dreva.

◦Pracovná plocha tyčinky je hladko zaoblená a manipulácia s ňou je ľahká a bezpečná.

◦Nechtovú kožtičku nikdy nestriháme!!!


4. Šetrné odstraňovanie kožtičky

Kožtička okolo nechtového lôžka je veľmi citlivá a náchylná na zápaly. Tvoria sa nám bolestivé a nepríjemné zádery, preto už keď sa nám tieto zádery vytvoria odstraňujeme ich nožničkami nato určenými. Lôžko potom ošetríme olejčekom. Nezabúdajme sa však chrániť a predchádzať tým samotnému vzniku bolestivých záderov a to nasledovne: pri každej práci kde používate agresívne čistiace prostriedky, či saponáty nezabudnite si dať rukavice a v zimnom období si pokožku rúk chráňte rukavicami a dobrým krémom, žiaľ čím je pokožka staršia tým viac stráca elasticitu a schopnosť hydratácie ,tak jej pomôžme a ona sa nám odvďačí a zas v letnom období po slniečku nemôžeme uhasiť smäd našej pokožky lepšie než krémikmi avojuice.




5. Skrášlenie špičky nechtu

Nechty upravené tzv. francúzskou manikúrou pôsobia mimoriadne čisto a pestovane. Prečnievajúce okraje nechtov podkresľujeme mäkkou bielou ceruzkou a po celej ploche nechty lakujeme bezfarebným lakom. V súčasnej dobe nie je problém zájsť do nechtového štúdia a nechať si urobiť francúzsku manikúru pomocou gélu.

Žiadne komentáre: